Motivace, rady, tipy na našem blogu

MyProtein Impact Whey Protein

Proč nemíchat Protein s mlékem

Spousta lidí si nevědomky “ničí” drahý Protein přidáváním mléka s domněním, že zvyšují obsah bílkovin v nápoji.

Papírově to samozřejmě pravda je, mléko je určitě bohatší na bílkoviny než voda, ovšem výsledkem je špatně strávený protein.

 

Edit: “ničí” je moc silné slovo. protein se určitě mícháním s mlékem nezničí. Ovšem dochází k jeho pomalejšímu trávení, což není po tréninku vůbec žádoucí.

 

Protein + Mléko není zrovna šťastná kombinace. K trávení Proteinu máte v tělě enzymy, nejdůležitější z nich je Pepsin. Problém s Pepsinem je ten, že funguje správně pouze v kyselém prostředí. Čím je prostředí kyselejší, tím je nižší i jeho pH a tím více je Pepsin schopný trávit bílkoviny. Asi tušíte, že mléko je naopak zásadité (pH 6,5 až 7,6 ) a tedy naopak pH zvyšuje. Zvýšením pH dochází k tomu, že Pepsin není schopný správně fungovat a není schopný bílkovinu kvalitně trávit. Výsledkem tedy je, že sice máte nápoj, který má více bílkovin, ovšem budete ho trávit mnohem pomaleji a něco málo ani nevyužijete.

 

Neničte kvalitu. Při nákupu proteinu na našem gymstore.cz nám platíte za kvalitní Protein, tak si to prosím nekažte mlékem. Platíte právě za to, že se odstředí mléko a micro-filtruje vzniklá syrovátka (Whey). Výsledkem je prášek s vysokým obsahem bílkovin.

 

30g za 15kč. Osobně je můj nejoblíbenější MyProtein, protože v dávce za 15Kč je 30g čistých bílkovin, což je skvělý poměr cena/výkon, který se u jiných proteinů těžko hledá. Doporučuji zkusit variantu Čokoláda+Kokos.

http://www.gymstore.cz/proteiny/impact-whey-protien-2-5kg/

MyProtein Impact Whey Protein

MyProtein Impact Whey Protein

Názory a další zkušenosti klidně hoďte do komentářů.

Ondra z GYM Radia.

 

Copyright 2015 © GYM Team s.r.o.

mail: info@gymradio.com

www.gymradio.com